Deset českých projektů letos uspělo v prestižní soutěži Red Dot Design Awards 2019 v konkurenci více než 5500 produktů z 55 zemí světa. Ocenění za produktový design, komunikační design a designový koncept obdrželo celkem 1549 návrhů. Tuzemské firmy se v této soutěži dlouhodobě prosazují, od roku 2010 již získalo "červený puntík" 91 z nich. Cenu laureáti obdrží v červenci v německém Essenu.

Jedním z úspěšných českých výrobků jsou mikrokanceláře Microoffice Uniq a Microoffice Cubiq společnosti SilentLab, které získaly ocenění v kategorii produktový design. Navrhli je architekti Vojtěch Kaas a Jan Kalivoda. Cílem minikanceláří je propojit malé buňky s okolním prostorem tak, aby se dovnitř dostalo maximum denního světla. Podle firmy se jedná o "oázy klidu" v hlučných pracovištích typu open space. Buňky mají umožnit, aby se člověk mohl plně soustředit na práci a zároveň zajistit ticho pro důležitá jednání i telefonní hovory. Výhodou je snadná logistika, kdy je možné minikanceláře umístit prakticky kamkoliv bez nutnosti provádět stavební úpravy či je zase přesunout v případě stěhování.

Cenu si odnesla i Praha za svůj městský mobiliář. Porotu zaujaly její závěsné i volně stojící odpadkové koše, jejichž plášť je vyrobený z tahokovu, což je speciální materiál, který chrání proti graffiti a vylepování plakátů. K nalezení jsou ve Stromovce, na Strossmayerově náměstí a na Petříně. Podle radního pro oblast správy majetku a majetkových podílů Jana Chabra je cílem zavést v hlavním městě jednotný mobiliář, který z Prahy udělá ucelenější a reprezentativnější celek. "Ocenění, které dostaly odpadkové koše, beru jako utvrzení v tom, že jsme se v péči o naše město vydali správnou cestou," tvrdí. Autory designu jsou Michal Froněk, Jan Němeček a Aleš Kachlík.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.