Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila hrubý zisk téměř o devět procent na 127,5 milionu eur (3,3 miliardy korun). V České republice však její zisk klesl o více než devět procent na 41,5 milionu eur (1,1 miliardy korun). Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

K růstu celkového zisku skupiny VIG přispěly zejména aktivity v Rakousku, Polsku a na Slovensku. "Máme za sebou úspěšné první čtvrtletí 2019 a naše výsledky se zcela jednoznačně pohybují v rámci plánovaných čísel," uvedla šéfka podniku Elisabeth Stadlerová v tiskové zprávě. Potvrdila, že v celém letošním roce hodlá pojišťovna dosáhnout hrubého zisku ve výši 500 až 520 milionů eur.

Předepsané pojistné se v prvním čtvrtletí zvýšilo téměř o tři procenta na 2,9 miliardy eur. V samotné České republice však kleslo o více než dvě procenta na 454,9 milionu eur. Česko nicméně zůstalo z hlediska předepsaného pojistného druhým největším trhem VIG po Rakousku.

Skupinu VIG tvoří zhruba 50 firem ve 25 státech, s jejími akciemi se obchoduje také na pražské burze. VIG nedávno dokončila spojení dvou svých českých pojišťoven - Kooperativy a Pojišťovny České spořitelny. Od začátku letošního roku tak zůstala na pojistném trhu pouze Kooperativa. Spolu s druhou dceřinou společností, Českou podnikatelskou pojišťovnou, je VIG s tržním podílem kolem 32 procent největší pojišťovací skupinou v České republice.