Některé evropské státy se kvůli tlaku ze strany Spojených států snaží zabránit čínské společnosti Huawei ve výstavbě sítě 5G. Konkurence, především finská Nokia a švédský Ericsson, se přesto neraduje. Výkonný ředitel Nokie Rajeev Suri pro server Financial Times (FT) uvedl, že restrikce telekomunikačnímu průmyslu škodí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






