Developerská společnost Skanska Property prodala čerstvě dokončenou kancelářskou budovu Praga Studios v Praze-Karlíně. Za 55 milionů eur (1,4 miliardy korun) koupila plně pronajatou nemovitost americká investiční skupina CBRE Global Investors. Vzhledem k velikosti budovy a lokalitě v Karlíně se podle dostupných informací jedná o mimořádně vysokou cenu.

Hlavním nájemcem budovy je zdravotnická společnost Edwards Lifesciences. Mezi další uživatele patří provozovatel plně vybavených kanceláří Scott Weber a IT společnosti Pipedrive a BizMachine. V přízemí sedmipatrové budovy o rozloze přibližně 12 tisíc metrů čtverečních je restaurace Spojka Karlín.

"Je to náš druhý projekt v pražské čtvrti Karlín a sousedí se sídlem naší společnosti Skanska," komentovala transakci Alexandra Tomášková, ředitelka komerčního developmentu Skanska v Česku.

"Nový vlastník budovy ocenil její udržitelnost a design, které jsou na té nejvyšší úrovni," dodala Tomášková. Stavba splňuje nejvyšší technické standardy a očekává se, že získá mezinárodní ekologický certifikát LEED nejvyšší známky a také certifikát Well na obálku budovy, který hodnotí stavební standard budov s přihlédnutím na to, jaký mají vliv na zdraví a kvalitu života lidí, kteří se v nich vyskytují. Praga Studios je jedenáctým projektem společnosti Skanska Property v Praze.

Společnost CBRE Global Investors měla k 31. březnu 2019 ve správě aktiva v hodnotě 107,2 miliard dolarů.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist