Společnost EC Investments Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala 50procentní podíl v herní agentuře Grunex, specializované na marketingové a PR aktivity zaměřené na počítačové a konzolové hráče a e-sport. Grunex to uvedl v tiskové zprávě. Cena akvizice nebyla oznámena.

Cílem akvizice je podle zprávy posílit oblast elektronických sportů v rámci ECI, spolupracovat v tomto segmentu s ostatními společnostmi, ve kterých drží oba podnikatelé podíl, zejména v mediálních společnostech sdružených v holdingu Czech Media Invest, a zároveň rozvíjet e-sport v České a Slovenské republice. Dosavadní majitel Martin Liberský zůstává na základě uzavřené dohody jediným jednatelem a bude i nadále plně řídit chod agentury.

"Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou e-sport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň," uvedl Liberský.

Související

Grunex je s více než desetiletou historií v současnosti největším subjektem v oblasti tuzemského herního marketingu, PR a e-sportu. Jeho portfolio obsahuje vlastní herní weby se souhrnnou návštěvností přibližně 330 tisíc hráčů měsíčně, širokou škálu facebookových stránek s 500 tisíci fanoušky a také podíl v herním pořadu Re-Play na televizním kanálu Prima COOL.

"V oblasti hraní a e-sportu speciálně vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti," uvedl Miroslav Bodnár z ECI.

EC Investments drží 40procentní podíl ve skupině e-shopů Mall Group. ECI rovněž drží podíl v cenovém srovnávači Heureka. Tržby skupiny v loňském roce přesáhly 700 milionů eur. Vlastníky ECI jsou podnikatelé Daniel Křetínský (50 procent), Patrik Tkáč (40 procent) a Roman Korbačka (10 procent).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru