Ministerstvo financí připravuje novelu zákona o daních z příjmů, která zavede takzvaný stravenkový paušál. Zaměstnanec by tak nově mohl dostávat na jídlo přímo peníze. Půjde o alternativu k současnému režimu se stravenkami, který bude i nadále fungovat. Příspěvek od zaměstnavatele zůstane v obou případech osvobozen od daní i pojistného, jak je tomu dnes. Podle ministerstva díky změně na podporu dosáhne i čtvrtina zaměstnanců, tedy asi milion lidí, kteří dosud stravenky nedostávají.

Na chystanou změnu zatím panují odlišné názory:

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se