Ministerstvo financí připravuje novelu zákona o daních z příjmů, která zavede takzvaný stravenkový paušál. Zaměstnanec by tak nově mohl dostávat na jídlo přímo peníze. Půjde o alternativu k současnému režimu se stravenkami, který bude i nadále fungovat. Příspěvek od zaměstnavatele zůstane v obou případech osvobozen od daní i pojistného, jak je tomu dnes. Podle ministerstva díky změně na podporu dosáhne i čtvrtina zaměstnanců, tedy asi milion lidí, kteří dosud stravenky nedostávají.
Na chystanou změnu zatím panují odlišné názory:
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









