Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook se dohodla s věřiteli, že přijme finanční pomoc od čínské společnosti Fosun Tourism. Ta na úkor akcionářů převezme kontrolu nad nejstarší cestovní kanceláří na světě. Fosun Tourism do podniku vloží 450 milionů liber (asi 12,8 miliardy korun) a získá nejméně 75 procent jeho cestovních operací a 25 procent letecké divize, informoval ve středu zpravodajský server BBC.

Věřitelské banky a držitelé dluhopisů společnosti Thomas Cook přispějí stejnou částkou, tedy 450 miliony liber, a získají 75 procent letecké divize a 25 procent cestovních operací.

Související

Fosun Tourism už je nyní největším akcionářem společnosti Thomas Cook. Dále vlastní cestovní kancelář Club Med a fotbalový klub Wolverhampton Wanderers.

Thomas Cook má 19 milionů zákazníků ročně a 22 tisíc zaměstnanců v 16 zemích. Roční tržby firmy se pohybují kolem devíti miliard liber, uvedla BBC.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru