Trh s luxusními nemovitostmi ve Spojených státech je na tom nejhůř od finanční krize. Prodejci nejdražších objektů, jako jsou byty v newyorské čtvrti Manhattan, vykazují už po šest čtvrtletí pokles prodejů. Na odbyt nejde tak dobře ani drahá móda, šperky či umění. Nejbohatší američtí spotřebitelé se totiž v posledních letech proměnili a začali šetřit. To může mít z dlouhodobého hlediska dopad nejen na trh s luxusním zbožím, ale na celou ekonomiku. Jak upozorňuje web CNBC, chování nejbohatších spotřebitelů může být předzvěstí takzvané "trickle-down" recese, tedy takové, která prosakuje od nejmovitějších vrstev směrem dolů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










