Trh s luxusními nemovitostmi ve Spojených státech je na tom nejhůř od finanční krize. Prodejci nejdražších objektů, jako jsou byty v newyorské čtvrti Manhattan, vykazují už po šest čtvrtletí pokles prodejů. Na odbyt nejde tak dobře ani drahá móda, šperky či umění. Nejbohatší američtí spotřebitelé se totiž v posledních letech proměnili a začali šetřit. To může mít z dlouhodobého hlediska dopad nejen na trh s luxusním zbožím, ale na celou ekonomiku. Jak upozorňuje web CNBC, chování nejbohatších spotřebitelů může být předzvěstí takzvané "trickle-down" recese, tedy takové, která prosakuje od nejmovitějších vrstev směrem dolů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se