Předseda Svazu měst a obcí František Lukl neuspěl u premiéra Andreje Babiše se snahou zvrátit chystanou redukci finančních úřadů ve 33 městech. Předseda vlády zastává názor vedení finanční správy, že je třeba od příštího roku zavést úsporná opatření. "Na plánovaném omezení činnosti 33 poboček finančních úřadů ušetří stát v dlouhodobé perspektivě 680 milionů korun," řekl po jednání předseda vlády.

Na zmíněných 33 územních pracovištích finančních úřadů hodlá vedení berní správy v průběhu příštího roku omezit provoz na dva dny v týdnu, kdy by měly být lidem k dispozici dva pracovníci, dojíždějící z nejbližších nadřízených finančních úřadů. Starostové dotčených obcí však takzvaný režim 2 + 2 považují za omezení služeb lidem. "Generální finanční ředitelství neuvažuje o přehodnocení ani v počtu měst, ani v rozsahu omezení. Maximálně jsou ochotni debatovat o tom, že by nebyl režim 2 + 2, ale že by se služby trochu rozšířily," řekl Lukl po jednání.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.