Společnost Rohlík.cz expandovala do zahraničí, od středy začala nabízet potraviny obyvatelům Budapešti a jejího okolí prostřednictvím e-shopu Kifli.hu. Ve středu to oznámili zástupci společnosti. Firma slibuje rozvoz nákupů do tří hodin od objednání, minimální objednávka bude za 5000 maďarských forintů (zhruba 385 korun). Firma, ve které má většinový podíl podnikatel Tomáš Čupr, doposud působila pouze na českém území.

"Maďarsko bude první test naší služby ve větším městě než v Praze, v budoucnu chceme expandovat do dalších zemí. Do pěti let bych chtěl už fungovat v Německu. To je pro mě klíčový cíl," uvedl Čupr.

Pro maďarský e-shop pracuje v první fázi zhruba 50 lidí, v budoucnu by jich mělo být více. "V Budapešti zatím probíhá kampaň v menším měřítku, počátkem února ji plánujeme významně zintenzivnit," dodal. Firma plánuje na trhu zabodovat sortimentem a rychlostí doručení. Zatím tam rozváží potraviny řetězce Tesco, Spar a francouzský řetězec Auchan, doručují do druhého dne od objednání. "My jsme schopni nákupy přivézt do 120 minut od objednání s patnáctiminutovou přesností, což v Evropě dokážeme pouze my. Věříme, že tím se nám podaří porazit konkurenční společnosti," uvedl Čupr. Stejně jako v Česku chce nabízet zboží od lokálních dodavatelů, v sortimentu bude mít na 8000 položek.

Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent téměř na 2,5 miliardy korun. Zakladatelem a většinovým majitelem je Tomáš Čupr.

Firmě Velká pecka, která provozuje internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, ve finančním období od 1. května 2018 do letošního dubna meziročně vzrostly tržby za prodej zboží o 62 procent na 2,4 miliardy korun. Její čistý zisk činil 108 tisíc korun, zatímco v minulém účetním období byla ve 102milionové ztrátě. Firma poprvé od svého vzniku dosáhla kladného hospodářského výsledku. Čupr už dříve uvedl, že příští rok chce expandovat do Vídně a výhledově také do Bukurešti.