Německá skupiny Rewe, která vlastní českou cestovní kancelář Exim Tours, může koupit CK Fischer Group. Jejich spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který se jím zabýval od loňského září. ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda, na povolení fúze upozornil deník E15.

"Úřad podrobně přezkoumával dopady spojení na hospodářskou soutěž v takzvané druhé fázi správního řízení a dospěl k závěru, že posuzovaná fúze nevzbuzuje vážné obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže na relevantních trzích, na nichž spojující se soutěžitelé působí," uvedl Švanda.

CK Fischer působí také pod značkami Nev-dama, eTravel/eHoliday a Privileq. Rewe kupuje CK Fischer od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka, jejíž součástí byla cestovní kancelář 16 let. Komárkova skupina ji v roce 2003 přebírala, když se CK dostala do finančních problémů. Od té doby se stabilizovala a stala se jednou z nejvýznamnějších cestovních kanceláří na českém trhu. Za rok 2018 dosáhly tržby cestovní skupiny Fischer 6,1 miliardy korun a zisk 88,4 milionu.

Fischer Group se podle Rewe tímto prodejem stane součástí jedné z nejsilnějších evropských maloobchodních a cestovních společností. Její cestovní a turistická divize Der Touristik působí v turismu na 15 evropských trzích.

Pod Der Touristik spadá i Exim Holding, který působí v ČR a v Polsku pod značkou Exim Tours a na Slovensku a v Maďarsku pod značkou Kartago Tours. Firma Exim Tours v roce 2018 prodala v Česku zájezdy téměř za šest miliard korun a zisk před zdaněním dosáhl 288 milionů.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru