Byznys se vlivem pandemie přesouvá do digitálního prostoru a česká vláda jako by si z toho dělala legraci. Na jedné straně se dohodla na podobě digitální daně a vyhlásila tím obchodní válku Spojeným státům, na straně druhé potom není schopna nabídnout adekvátní digitální služby – viz například snaha zabránit kolapsu IT systému na ministerstvu práce a sociálních věcí, které je ostře sledované kvůli pomoci lidem postiženým protipandemickými opatřeními.
Dobrou zprávou pro budoucnost Česka není ani to, jak se během doby, kdy byly zavřené školy, prohloubila vzdálenost ke vzdělání pro děti, jež z různých důvodů nebyly schopné se zapojit do on-line výuky, pokud ji tedy školy vůbec provozovaly. Podle školní inspekce bylo off-line 16 procent žáků základních škol, ale i on-line výuka měla velmi různou podobu a kvalitu – od jedné on-line hodiny konzultace týdně po plnohodnotný rozvrh na celé dopoledne (obojí zažito na vlastních dětech).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





