Učitel v Praze musí více věděti, více učiti, lépe se nositi a větší drahotu snášeti, usnesli se už před více než sto lety, tedy ještě za Rakouska-Uherska, pražští radní. Z uznání reality, především vyšší cenové hladiny, a z náročných požadavků vyplynul logický závěr: musí vylepšit platy učitelům nad to, co jim vyplácely tehdejší zemské úřady. Proto pražští učitelé dostávali z obecní kasy příplatky, které zvýšily jejich příjem o třicet, a v případě ředitelů škol dokonce o padesát procent.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se