Učitel v Praze musí více věděti, více učiti, lépe se nositi a větší drahotu snášeti, usnesli se už před více než sto lety, tedy ještě za Rakouska-Uherska, pražští radní. Z uznání reality, především vyšší cenové hladiny, a z náročných požadavků vyplynul logický závěr: musí vylepšit platy učitelům nad to, co jim vyplácely tehdejší zemské úřady. Proto pražští učitelé dostávali z obecní kasy příplatky, které zvýšily jejich příjem o třicet, a v případě ředitelů škol dokonce o padesát procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







