V příštích třech letech bude situace v leteckém průmyslu kritická, uvádí ve svém novém výhledu na příštích 10 let americký koncern Boeing. Podle něj budou aerolinky do roku 2030 potřebovat 18 tisíc nových letadel. To je o 11 procent méně, než výrobce předpokládal ještě minulý rok. 

V dlouhodobém výhledu je ale Boeing optimistický. "I když byl letošní rok bezprecedentní, věříme, že ho průmysl překoná a vrátí se ke stabilitě a růstu," říká šéf strategie Marc Allen. Po nastávající několikaleté krizi má začít pozvolný růst. Jeho tempo bude ale pomalejší než před propuknutím pandemie - výrobce počítá zhruba se čtyřmi procenty každý rok. Ještě před krizí rostl letecký průmysl o polovinu rychleji.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.