Lékárna Pilulka je vůbec prvním titulem na pražské burze, který podniká v e-commerce. I z toho důvodu vzbudila během primární veřejné nabídky (IPO) přímo rekordní zájem, který převýšil nabízené množství akcií o více než 500 procent. Rekordní byla také částka, kterou společnost získala od investorů, celkem více než 307 milionů korun. To je doposud nejvyšší částka získaná v rámci úpisu na trhu Start, určeném pro menší a střední podniky. V pondělí 26. října bude zahájeno obchodování s akciemi Pilulky a vypadá to, že si společnost nemohla vybrat pro vstup na burzu lepší dobu.

Prodej léků či různých doplňků stravy během koronavirové krize nezaznamenal ve srovnání s jiným sektory takový propad. Pilulka letos naopak oznámila nejlepší pololetí ve své historii. Společnosti navíc nahrává, že se soustřeďuje na on-line prodej v době, kdy lidé musí omezit svůj pobyt venku. "Pilulka je skvělá firma pro pražskou burzu, neboť v sobě kombinuje e-commerce a farmaceutický sektor, což je zvlášť v současné době výborné spojení. Jsem také velmi potěšen, že vzbudila zájem jak u institucionálních, tak i drobných investorů," říká Petr Koblic, generální ředitel pražské burzy. 

Koblic společně se zakladatelem společnosti Pilulka.cz Martinem Kasou během panelové diskuse probrali vstup první e-commerce společnosti na burzu. O tom, jak se akciím Pilulky povede, s nimi diskutovali také Miloš Čebík, Investment Banking Directormakléřské společnosti Wood & Co., která s Pilulkou na přípravě IPO spolupracovala, a Jan Cepák, Senior Equity Trader investiční společnosti Patria Finance. Moderátorem diskuse organizované Vysokou školou ekonomickou byl Dominik Stroukal, hlavní ekonom Banky Creditas.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist