Lékárna Pilulka je vůbec prvním titulem na pražské burze, který podniká v e-commerce. I z toho důvodu vzbudila během primární veřejné nabídky (IPO) přímo rekordní zájem, který převýšil nabízené množství akcií o více než 500 procent. Rekordní byla také částka, kterou společnost získala od investorů, celkem více než 307 milionů korun. To je doposud nejvyšší částka získaná v rámci úpisu na trhu Start, určeném pro menší a střední podniky. V pondělí 26. října bude zahájeno obchodování s akciemi Pilulky a vypadá to, že si společnost nemohla vybrat pro vstup na burzu lepší dobu.

Prodej léků či různých doplňků stravy během koronavirové krize nezaznamenal ve srovnání s jiným sektory takový propad. Pilulka letos naopak oznámila nejlepší pololetí ve své historii. Společnosti navíc nahrává, že se soustřeďuje na on-line prodej v době, kdy lidé musí omezit svůj pobyt venku. "Pilulka je skvělá firma pro pražskou burzu, neboť v sobě kombinuje e-commerce a farmaceutický sektor, což je zvlášť v současné době výborné spojení. Jsem také velmi potěšen, že vzbudila zájem jak u institucionálních, tak i drobných investorů," říká Petr Koblic, generální ředitel pražské burzy. 

Koblic společně se zakladatelem společnosti Pilulka.cz Martinem Kasou během panelové diskuse probrali vstup první e-commerce společnosti na burzu. O tom, jak se akciím Pilulky povede, s nimi diskutovali také Miloš Čebík, Investment Banking Directormakléřské společnosti Wood & Co., která s Pilulkou na přípravě IPO spolupracovala, a Jan Cepák, Senior Equity Trader investiční společnosti Patria Finance. Moderátorem diskuse organizované Vysokou školou ekonomickou byl Dominik Stroukal, hlavní ekonom Banky Creditas.

Související

Komentáře ke článku

Kamil Toman 26.10.2020 20:31
Jak mi řekl kamarád Pilulka získala od investorů “jen” 212 milionů to ostatní šlo prodávajícím akcionářům. Opravte si titulek
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru