Zájem lidí o programování s nástupem pandemie roste. Lidé si uvědomují, že pokud chtějí obstát v on-line světě, musí se učit. Strach z toho, co bude, až vláda přestane držet ekonomiku nad vodou, proto stále více lidí žene do rekvalifikačních kurzů. Hlásí se kuchaři, číšníci a ve velké míře lidé z automobilového průmyslu. Na dračku jdou v posledních týdnech podle knihkupců i učebnice. Zdá se, že kdo nyní zaspí, bude mít po konci pandemie problém, neboť ekonomika už nebude nikdy vypadat stejně jako před ní.

"Skutečně nás překvapilo obrovské množství přihlášek do kurzů od lidí z automobilového průmyslu a navázaných odvětví," říká Jana Večerková, jež je zakladatelkou Coding Bootcamp Praha, který ocenila americká univerzita MIT i Evropská komise. Před krizí se podle ní do kurzů hlásili lidé, kteří často už měli nějaké zkušenosti a kolem programování se pohybovali, letos už se hlásí ale i lidé, kteří o programování skoro nic nevědí a ani nemají pořádně představu, jak by měli vůbec efektivně začít a co k úspěchu potřebují.

S Janou Večerkovou jsme se proto v rozhovoru bavili o tom, jak se stát programátorem, co a kde se naučit nebo o jakou si říct mzdu. A pokud má někdo podnikavého ducha, dozví se, kam jít se startupovým nápadem a kde na něj sehnat peníze. Večerková pomohla vzniknout či stála sama u zrodu řady start-upů. Poslední v podobě Brikkappu umožňuje vyhledávat investiční příležitosti na trhu nemovitostí po celém světě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.