Evropská komise v úterý představila poměrně rozsáhlou regulaci velkých technologických firem, která ovlivní digitální trh v Evropě možná až desítky let dopředu. Základním cílem je omezit největší hráče a umožnit rozvoj těm menším a zároveň chránit spotřebitele. "Abychom v Evropské unii vybudovali silný jednotný digitální trh, potřebujeme narovnat trh, potřebujeme investice do technologií a potřebujeme tu udržet nejchytřejší mozky," vysvětluje širší záměr viceprezidentka Evropské komise Věra Jourová v rozhovoru pro HN. "V globální soutěži je to tak, že kdo prohraje technologicky, ten prohraje všechno. Evropa nemá jinou možnost než investovat."

HN: EU se představila jako velký regulátor. Nemůže to paralyzovat rozvoj digitální ekonomiky?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se