Automobilový trh zažil s příchodem koronavirové pandemie velký otřes, nových aut se za uplynulý rok v Česku prodalo téměř o pětinu méně než předloni. Ve Velké Británii se propad dokonce blížil třetině. Covidový rok byl ale přelomový pro start-up Driveto, který cílí na jinou klientelu. Zákazníkům nabízí flexibilní pronájem aut.

"Loni jsme uzavřeli přes 1100 nových smluv," hlásí šéf pražského start-upu Adam Szabó s tím, že Driveto meziročně vyrostlo o 120 procent. Potvrzuje tak trend, že vlastníků aut bude pomalu ubývat a lidé si je raději budou pronajímat nebo sdílet, což umocnila pandemie koronaviru a neochota lidí jezdit hromadnou dopravou.

Driveto vsadilo na změnu zákaznického chování z – pro Čechy klasického – "vlastnit auto" na "nevlastnit" již dříve. Start-up zakládal v roce 2017 František Peterka jako agregátor operativních leasingů. Zároveň si přál, aby se Driveto stalo prvním místem, kam zákazníci uvažující o koupi auta půjdou. Aktuálně, o více než tři roky později, je ale Driveto úplně něčím jiným než shromaždištěm nabídek operativních leasingů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.