Do firmy Velká pecka, která provozuje e-shop s potravinami a dalším zbožím Rohlík.cz, vstupuje fond Quadrille Capital z Francie a firma Vitavest z Lucemburska. Uvedl to v pátek server Seznam Zprávy. Podle serveru vyplývá z aktuálního notářského zápisu k navýšení kapitálu Velké pecky, že Quadrille Technologies IV Investments získá ve firmě podíl 1,7 procenta a Vitavest 6,7 procenta.

Představitelé Rohlík.cz informaci zatím nechtěli komentovat. V úterý 2. března firma vydá prohlášení, řekla serveru šéfka PR Rohlik Group Eliška Čeřovská.

Na konci loňského roku oznámil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, že do Velké pecky vstupuje francouzský investor Partech Partners SAS. Největším akcionářem Velké pecky zůstává zakladatel Rohlík.cz Tomáš Čupr přes společnost Rohlík.cz Investment. Čupr podle Seznam Zpráv v minulosti uváděl, že hledá investora pro expanzi Rohlík.cz do zahraničí, a loni v dubnu řekl, že na prodej je menšinový podíl ve firmě za cenu kolem 100 milionů eur (asi 2,6 miliardy korun).

V roce 2019 Rohlík.cz zvýšil meziročně obrat o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. Obchodu také vzrostl proti roku 2018 více než dvojnásobně provozní zisk EBITDA na 60 milionů korun. Výsledky za rok 2020 budou pravděpodobně kvůli pandemii koronaviru ještě lepší, protože výrazně vzrostl zájem lidí o on-line nákupy potravin.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru