Jeden z nejúspěšnějších britských start-upů, v němž drží 16procentní podíl i americký technologický a e-commerce obr Amazon, zamíří se svými akciemi na londýnskou burzu. Nadnárodní dovážková služba Deliveroo, která má sídlo právě v Londýně, své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek ráno. Půjde o jednu z nejočekávanějších a nejspíš i největších takzvaných primárních veřejných nabídek (IPO) v Evropě v letošním roce.

"Deliveroo je hrdé na to, že je britskou firmou. A volba londýnské burzy pro budoucí zalistování akcií ukazuje, že zůstaneme Spojenému království věrní i nadále," řekla předsedkyně správní rady Claudia Arneyová. Krok přivítal i britský ministr financí Rishi Sunak, označil jej za "fantastický".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se