Jeden z nejúspěšnějších britských start-upů, v němž drží 16procentní podíl i americký technologický a e-commerce obr Amazon, zamíří se svými akciemi na londýnskou burzu. Nadnárodní dovážková služba Deliveroo, která má sídlo právě v Londýně, své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek ráno. Půjde o jednu z nejočekávanějších a nejspíš i největších takzvaných primárních veřejných nabídek (IPO) v Evropě v letošním roce.
"Deliveroo je hrdé na to, že je britskou firmou. A volba londýnské burzy pro budoucí zalistování akcií ukazuje, že zůstaneme Spojenému království věrní i nadále," řekla předsedkyně správní rady Claudia Arneyová. Krok přivítal i britský ministr financí Rishi Sunak, označil jej za "fantastický".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









