Česká antivirová společnost Avast prodá svou divizi Family Safety Mobile zaměřenou na rodičovskou kontrolu mobilních telefonů americké firmě Smith Micro Software za 66 milionů dolarů (1,46 miliardy korun). Akvizice by měla být dokončena v polovině letošního dubna. Informoval o tom Avast v tiskové zprávě. Akcie společnosti si v úterý nejlépe vedly na pražské burze. Připsaly si 2,5 procenta na 139,05 koruny.

Portfolio prodávané divize zahrnuje mimo jiné funkce určování polohy, filtrování obsahu a správu času, který děti na mobilním zařízení stráví. Obě firmy navázaly strategické partnerství.

"Po akvizici vznikne přední poskytovatel softwarového řešení rodinné bezpečnosti pro mobilní operátory. Sloučí se dva vysoce zkušené a talentované týmy vývojářů," řekl šéf společnosti Smith Micro William Smith.

Smith Micro nákupem významně zvýší svůj počet uživatelů na evropském i americkém trhu. Avast si však ponechá své služby zabezpečení internetu věcí (IoT) a systémy zabezpečení domácnosti, které nadále bude poskytovat zákazníkům z jiných než rodinných kategorií. 

"Podle odhadů bude do roku 2031 bude na světě 24,1 miliardy aktivních IoT zařízení, takže vidíme ohromný potenciál pro naše základní řešení digitální bezpečnosti s tím, jak se lidské životy budou čím dál více propojovat," uvedl Nick Viney, generální ředitel divize bezpečnosti internetu věcí v Avastu.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist