Automobilka Škoda Auto investovala během posledního roku už miliardu korun, aby potlačila nákazu nemocí covid-19 ve svých třech tuzemských závodech. Své zaměstnance už několik měsíců testuje, nakupuje pro ně respirátory, roušky, dezinfekce, vitaminy, namátkově jim měří teplotu a trasuje nemocné. Nyní se připravuje na další krok: co nejdříve chce začít své zaměstnance očkovat. "Máme již registrované vlastní očkovací centrum. Spustili jsme také předregistrační systém pro očkování. Jsme připraveni s očkováním začít ihned po uvolnění očkovací látky," popisuje mluvčí Škody Auto Martina Gillichová.
Podniků, které se chtějí přímo podílet na očkování, v Česku v posledních týdnech rychle přibývá. "Připravují se na to hlavně velké firmy, jako je právě Škoda Auto, Třinecké železárny či řada dalších," potvrdila HN Eva Martincová, ředitelka zaměstnavatelské sekce Svazu průmyslu a dopravy ČR.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









