Automobilka Škoda Auto investovala během posledního roku už miliardu korun, aby potlačila nákazu nemocí covid-19 ve svých třech tuzemských závodech. Své zaměstnance už několik měsíců testuje, nakupuje pro ně respirátory, roušky, dezinfekce, vitaminy, namátkově jim měří teplotu a trasuje nemocné. Nyní se připravuje na další krok: co nejdříve chce začít své zaměstnance očkovat. "Máme již registrované vlastní očkovací centrum. Spustili jsme také předregistrační systém pro očkování. Jsme připraveni s očkováním začít ihned po uvolnění očkovací látky," popisuje mluvčí Škody Auto Martina Gillichová.

Podniků, které se chtějí přímo podílet na očkování, v Česku v posledních týdnech rychle přibývá. "Připravují se na to hlavně velké firmy, jako je právě Škoda Auto, Třinecké železárny či řada dalších," potvrdila HN Eva Martincová, ředitelka zaměstnavatelské sekce Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se