Bistro Vas-y Vas-y v Pštrossově ulici v centru Prahy bylo koncem 90. let docela pojmem. Scházeli se tam umělci a lidé z reklamy, před kavárnou se často táhly fronty. Bohémský ruch kolem sebe tehdy trochu užasle pozorovala jedna ze tří spolumajitelek Vas-y Vas-y Adéla Krausová. Rodačce z Malé Strany, která si předtím přivydělávala v restauracích jako brigádnice, přišel nápad s vlastním bistrem jako něco, co stojí za zkoušku. Jak ale rozprávěla s hosty, kteří měli co dočinění s marketingem a kreativou, došlo jí, že by to mohlo být zajímavější než postávat za barem a pultem.

"Tak jsem to zkusila. A opravdu od píky, v roce 2000 jsem nastoupila na recepci do reklamky," vzpomíná. A chybu podle všeho neudělala, protože zatímco francouzské bistro odvál čas, ona se vypracovala mezi oborovou elitu a od roku 2017 stojí v čele agentury WMC/Grey. Na konci února navíc dostala v Londýně prestižní cenu Female Frontier Awards pro talentované ženy ze světa marketingu a médií. "Úsilí, které jsem své práci vždycky věnovala, mělo smysl. Jsem si dobře vědoma skutečnosti, že prostředí byznysu je k ženám leckdy nevlídné. Musíme překonávat předsudky, dlouholeté nastavení společnosti i svá vlastní osobní dilemata plynoucí z oddanosti rodině," okomentovala na profesní síti LinkedIn svůj úspěch.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.