Řidiči Uberu mají důvod k oslavám – tedy alespoň ti ve Velké Británii. Ta je od středy první zemí světa, kde jim tato alternativní taxislužba přiznává status zaměstnance. Až dosud své řidiče klasifikovala jako nezávislé dodavatele bez nároku na zaměstnanecké benefity.

Nově tak budou moci čerpat dovolenou, získají také příspěvek na důchod. Britská pobočka Uberu s překvapivým oznámením přišla poté, co prohrála soudní spor se skupinou bývalých řidičů, kteří se domáhali zaměstnaneckých práv. Sílícím tlakům čelí Uber a další alternativní taxislužby i v dalších oblastech, v Česku se však zatím k žádným změnám nechystá.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se