Ministerstvo spravedlnosti podpořilo návrh KSČM, aby novináři veřejnoprávní České televize a Českého rozhlasu zveřejňovali svůj majetek. Informaci ve čtvrtek přinesl Deník N. Jde o pozměňovací návrh k zákonu o střetu zájmů, kterým se nyní zabývá Poslanecká sněmovna.

Na stole je tak po čase opět debata, kterou komunisté, konkrétně jejich předseda Vojtěch Filip, rozpoutali již předloni. Tehhy přišel Filip dokonce ještě s další s myšlenkou. Novináři by měli podávat nejen majetková přiznání jako poslanci, senátoři, ministři, hejtmani nebo členové Energetického regulačního nebo Českého telekomunikačního úřadu, ale mohli by být obdobně jako tito lidé do svých funkcí voleni. Tato část byla i na Vojtěcha Filipa ale nakonec asi moc, a tak ji ani nehodil na papír. Majetkové přiznání, to je ale jiná káva.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se