Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka loni meziročně klesl o 28 procent na 224 milionů eur (5,8 miliardy korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o šest procent na 2,02 miliardy eur (52,3 miliardy korun). Společnost to v pátek oznámila na svém webu.

„S potěšením mohu konstatovat, že naše skupina podala v nestabilním roce silný výkon. Ukázalo se, že máme dobrou pozici, abychom zvládli extrémní podmínky. Těžíme zejména z rozmanité škály produktů, prodejních kanálů nebo geografické expozice,“ uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

Podzimní omezení kvůli opatřením proti šíření koronaviru podle něj ovlivnila hospodaření firmy v porovnání s jarním mnohem méně. „Itálie zůstala otevřená a naše on-line platformy těžily z uvedení nových produktů na trh,“ doplnil Chvátal.

Loni na podzim Sazka Group oznámila, že se uchází o licenci k provozování britské národní loterie. Předsedou britského týmu pro výběrové řízení se stal britský podnikatel Keith Mills, který sehrál klíčovou roli v tom, že Londýn získal pořadatelství olympijských her v roce 2012.

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Loni v červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.