Vlastník FlixBusu získal od investorů 650 milionu dolarů, tedy v přepočtu asi 13,5 miliardy korun, na další expanzi. FlixMobility chce posílit zejména v Evropě, ale i Spojených státech, kde zelené autobusy známé i z Česka začaly jezdit v roce 2019. Ke stávajícím investorům se nově přidal americký fond Canyon Capital.

„Díky novému financování jsme s FlixTrainem a FlixBusem ve výhodné pozici pro naše budoucí mezinárodní plány růstu a expanze,“ uvedl v tiskové zprávě Jochen Engert, zakladatel a generální ředitel společnosti FlixMobility.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se