Po měsících čekání se na Slovensku spouští hlavní konkurzní řízení se slovensko-českou skupinou Arca Investments, která dluží svým investorům více než 19 miliard korun v nesplacených směnkách a dluhopisech. Rozhodl o tom tento týden Okresní soud v Bratislavě na základě podání jednoho z věřitelů.

Podle usnesení ze 7. června, které mají HN k dispozici, soud spouští řízení na návrh bratislavského věřitele RYG Investments, firmy někdejšího šéfa Arcy Pavola Krúpy, který celou skupinu v 90. letech zakládal.

Krúpova firma RYG oznámila pohledávku po splatnosti za J&T Banku, která Arce poskytla půjčku a nyní má u skupiny dluh více než 438 milionů korun. RYG navíc soudu oznámila pohledávky v hodnotě několika milionů korun plynoucí ze směnek v držení českých společností Rozanek a LZ servis a směnek v držení advokáta Petra Kociana.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.