Zápas Dánska proti Finsku na evropském šampionátu EURO2020 organizátoři přerušili na hodinu a půl, když se zhroutil dánský záložník Christian Eriksen. Záchranáři Eriksena nejprve resuscitovali přímo na hřišti a pak ho dopravili do nemocnice. Organizátoři nakonec rozhodli pro pokračování zápasu.  

Devětadvacetiletý Eriksen byl v nemocnici podle prohlášení UEFA při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Na krizové schůzce obou týmů nakonec padlo rozhodnutí, ze zápas bude pokračovat. UEFA to uvedla na svém twitterovém účtu a napsala, že si pokračování vyžádali sami hráči obou týmů.

Finsko v utkání nakonec zvítězilo na Dány 1 : 0.

Eriksen padl k zemi bez cizího zavinění v 43. minutě za stavu 0:0 ve chvíli, kdy na něj spoluhráč Joakim Mähle hodil míč z autu. K opoře Interu Milán se seběhli spoluhráči, kteří okamžitě signalizovali nutnou pomoc lékařů. Záchranáři posléze přímo na trávníku poskytli Eriksenovi masáž srdce. Dánští hráči kolem spoluhráče a lékařů vytvořili štít, aby situaci nemohly zabírat kamery.

Na hřišti se objevila i hráčova manželka Sabrina, kterou utěšovali brankář Kasper Schmeichel a kapitán Simon Kjaer. Po zhruba deseti minutách Finové zamířili do kabin, po nich zdravotníci, obklopení plentou a dánskými hráči odvezli Eriksena na nosítkách do útrob stadionu. Na sociálních sítích se následně objevila fotografie, na níž byl hráč při vědomí s nasazenou kyslíkovou maskou a rukou na čele.

Eriksenovi na sociálních sítích okamžitě vyjádřily podporu jeho bývalé kluby Ajax Amsterodam a Tottenham, ale také Manchester United, Liverpool, Barcelona, Real Madrid. Podporu vyjádřili i současní a bývalí spoluhráči.

Organizátor šampionátu UEFA oznámil na svém twitterovém účtu, že Eriksen byl „převezen do nemocnice a je stabilizován“.  Dánská fotbalová asociace pak oznámila, že hráč je při vědomí a čeká na sérii testů v nemocnici.  

Zatímco stadion čekal na rozhodnutí, zda bude zápas pokračovat, skandovali finští fanoušci „Christian“ a dánští jim odpovídali „Eriksen“.  

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru