Čistý zisk společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 44 procent na 35 milionů eur (887 milionů korun). Hrubé tržby z přijatých sázek stouply o 30 procent na 526 milionů eur (13,3 miliardy korun). Společnost to v pondělí oznámila na svém webu.

„První tři měsíce letošního roku opět ukázaly, že jsme díky naší rozmanité škále produktů, prodejních kanálů a geografické expozici nebo rychle se rozvíjejícího on-line podnikání dosáhli vysokého výkonu. Obzvlášť mě těší výkonnost našich firem v České republice, Itálii a také rakouských loterií,“ uvedl generální ředitel společnosti Robert Chvátal.

Sazka Group stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách. Loni v červnu se stala většinovým majitelem rakouské loterijní společnosti Casinos Austria, když v ní zvýšila svůj podíl na 55,48 procenta. Sazka Group také vlastní zhruba 40 procent v největší řecké sázkové firmě OPAP a 32,5 procenta v italské společnosti LottoItalia.

Loterijní společnosti Sazka klesl zisk o 24 procent

Čistý zisk loterijní společnosti Sazka loni meziročně klesl o 23,5 procenta na 1,24 miliardy korun. Výnosy vzrostly o 13,6 procenta na 8,85 miliardy korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.

Téměř 95 procent připadalo na loterie a sázkovou činnost. Zbytek patřil příjmům z činnosti operátora virtuální mobilní sítě nebo ze služby dobíjení mobilních telefonů.

„V loňském roce společnost musela několikrát uzavřít prodejny a měnit komunikační strategii. Zaměřila se na posílení on-line kanálu. I přes koronavirová opatření se podařilo v číselných loteriích přeplnit plán o dvě procenta. Díky mimořádným losováním nebo doplňkovým hrám se daří u Sportky a Eurojackpotu přilákat příležitostné hráče a navyšovat podíl plných tiketů,“ uvedla Sazka.

Firma měla loni oprávnění provozovat devět číselných loterií se současným provozem na prodejních místech a na internetu. Dále pět doplňkových loterií, jednu číselnou loterii pouze na prodejních místech a jednu číselnou loterii pouze na internetu, 81 okamžitých loterií (stíracích losů) na prodejních místech a 57 okamžitých loterií. Na internetu to byly dále například kurzové sázky a technické hry.

Sazka je nejstarší loterijní společnost v České republice s podílem více než 90 procent na trhu loterií a podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Sazka je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka, která působí v 11 zemích. Na konci loňského roku ve firmě pracovalo 447 zaměstnanců, meziročně o 38 více.

Lidé v Česku loni prosázeli 393,1 miliardy korun, meziročně o procento více. Objem vyplacených výher vzrostl o 2,1 procenta na 218,2 miliardy korun. Hrubé příjmy sázkových firem meziročně klesly o desetinu na 32,7 miliardy korun, vyplývá z údajů Generálního finančního ředitelství.

Objem sázek v loteriích, jako je například Sportka nebo stírací losy, loni meziročně vzrostl o pět procent na 17,4 miliardy korun. Jejich podíl na celkových sázkách se mírně zvýšil na 4,4 procenta.