Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v pondělí poprvé od května překročila hranici 50 tisíc dolarů (zhruba 1,1 milionu korun). Informovaly o tom agentury Reuters a DPA. Krátce před 08:00 SELČ se bitcoin podle serveru CoinDesk prodával za 50 306 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval 2,3 procenta.

Podle severu CNBC podpořila cenu bitcoinu mimo jiné pondělní zpráva, že americká platforma pro digitální převody peněz PayPal umožní svým klientům v Británii kupovat, prodávat a držet kryptoměny.

Kryptoměnová burza Coinbase navíc minulý měsíc oznámila, že nakoupí kryptoměny za půl miliardy dolarů a že bude do kryptoměn investovat deset procent svých budoucích zisků.

Na jaře se cena bitcoinu vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 65 tisíc dolarů. Následně však výrazně klesla a sestoupila až pod 30 tisíc dolarů. Za tímto poklesem stály z velké části obavy ohledně zásahů regulačních úřadů proti kryptoměnám, a to zejména v Číně. Peking například podnikl kroky proti tamním těžařům kryptoměn a čínská centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.