Manifesto, populární pražský prostor pro setkávání a gastronomii, otevřel v polovině září svou novou pobočku na Andělu u autobusového nádraží Na Knížecí. A jen pár dní po oficiální premiéře se tam potkali nejkreativnější lidé českého byznysu (a nejen jej) – laureáti cen Innovators 20. Ty uspořádaly HN a server CzechCrunch, aby ocenily lidi, kteří se loni zasloužili o to, že se Česko stalo i přes pandemii lepším místem pro život.

V Manifestu projekt, který své „vítěze“ oznámil už počátkem února, slavnostně vygradoval. Na pódiu vystoupil zakladatel Manifesta Martin Barry, který pohovořil o inovacích a moderních technologiích v pohostinství. Michaela Lhotková, šéfka inovací ve skupině ČSOB, která byla hlavním partnerem Innovators 20, pak zase vyzpovídala jednoho z laureátů Cyrila Klepka, zakladatele platformy Cyrkl. Dalšími partnery projektu byly Zásilkovna, start-up Keboola, společnost SAS a skupina Trask.

Součástí večera byl také rozhovor moderátorů se dvěma laureáty, kteří se pro nový ročník přesunou do rolí porotců – s Janem Vlachynským z brněnské restaurační skupiny Lidi z Baru a s Evou Pavlíkovou, šéfkou a spoluzakladatelkou dobrovolnické programátorské organizace Česko.Digital.

Vrcholem akce pak byl rozhovor s profesorem Bohdanem Pomahačem, který jako první lékař v USA provedl kompletní transplantaci obličeje a patří k největším kapacitám plastické chirurgie. Kompletní znění interview bude časem k dispozici i všem čtenářům HN.

Innovators 20