Jan Barta, partner investičního fondu Pale Fire Capital, kterému patří firmy jako Aukro nebo Favi, před volbami se svými kolegy mohutně podpořil obě protibabišovské koalice. Jím založený Spolek pro podporu liberální demokracie v ČR rozdal mezi Spolu a PirSTAN celkem 25 milionů korun. S nadšením proto přijal volební výsledky, které průběžně sdílel na svém twitterovém účtu. 

„Už mi volali tři novináři, jestli bych jim dal vyjádření k volbám za náš spolek pro libdem. Bohužel jsem musel říct, že off record mám velkou radost, a jelikož už od půl třetí jsem zlitej, tak víc říct nemůžu. Party party!“ Bartův tweet ze sobotního večera je všeříkající, ráno jej doplnil: „První ráno v životě ever, kdy i přes těžkou kocovinu můžu říct, že FAKT NETRPIM.“

Spolumajitel a zakladatel on-line lékárny Pilulka.cz Martin Kasa už v sobotu před uzavřením volebních místností postoval obrázek, jak se sklenkou vína čeká, jak hlasování dopadne – a že je připravený na jakýkoli výsledek. To, že vyhrála koalice Spolu a ze sněmovny vypadli komunisté, ho zjevně potěšilo.

K povolebnímu dění se vyjádřil i zakladatel on-line supermarketu Rohlík.cz Tomáš Čupr. Ten se pustil do celkem odvážné predikce – napsal, že prezident podle něj v neděli večer abdikuje.

Stranou nezůstal ani druhý nejbohatší Čech Karel Komárek. Ten sice s médii moc nekomunikuje, v poslední době si ale oblíbil profesní sociální síť LinkedIn, na kterou v sobotu večer umístil stručný, ale všeříkající poznámku: „Dnes je krásný den.“

Na LinkedInu výhru opozičních sil oslavil také spolumajitel reklamní agentury WMC/Grey a pořadatel loňského dálničního hackathonu Tomáš Vondráček.

Ředitel investičního fondu Miton David Špinar se na Twitteru svěřil, že se rozhodl po váhání mezi Spolu a PirSTAN dát hlas koalici Pirátů a starostů s tím, že kroužkoval starosty.

A že volila jednu z koalic, napsala na LinkedIn i zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková, která do roku 2018 seděla v zastupitelstvu Prahy 14 za hnutí ANO.