Stop šíření genderových stereotypů! Dánský hračkářský gigant výrazně upraví své stavebnice tak, aby více odpovídaly požadavkům dnešní doby. V pondělním prohlášení se proto zavázal k odstranění předsudků v oblasti genderu. Reaguje tak na výsledky interního průzkumu, podle nějž tyto stereotypy nadále omezují děti například ve výběru budoucího povolání. Výrobce oblíbené stavebnice, která se prodává ve více než 130 zemích světa, chce podle svých slov prodávat inkluzivnější produkty, aby neomezoval dětské ambice pohlavím. 

„Naše společnost zajistí, aby každé dítě – bez ohledu na genderovou identitu – cítilo, že si může hrát, s čím chce,“ uvedlo Lego v prohlášení. „Benefity tvůrčího hraní, jako je budování sebevědomí, kreativity a komunikačních schopností, pociťují všechny děti. Stále však narážíme na stereotypy, podle nichž jsou některé aktivity vhodné jen pro jedno konkrétní pohlaví,“ prohlásila Julia Goldinová, produktová a marketingová manažerka společnosti. Firma Lego se proto zavázala, že svoje produkty „osvobodí od genderové předpojatosti“ a „škodlivých stereotypů“.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.