Tuzemské automobilky musí kvůli nedostatku čipů drasticky omezovat výrobu. Podle Sdružení automobilového průmyslu tak letos vyrobí o čtvrt milionu vozů méně, než plánovaly. To pro ně i jejich dodavatelské firmy bude znamenat ztrátu 200 miliard korun.

Za tři čtvrtletí se v Česku vyrobilo 831 653 osobních aut, což je jen o 2,9 procenta více než v loňském koronavirovém roce, kdy výroba přes měsíc zcela stála. Ale zároveň o 22 procent méně než v roce 2019.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se