Tuzemské automobilky musí kvůli nedostatku čipů drasticky omezovat výrobu. Podle Sdružení automobilového průmyslu tak letos vyrobí o čtvrt milionu vozů méně, než plánovaly. To pro ně i jejich dodavatelské firmy bude znamenat ztrátu 200 miliard korun.
Za tři čtvrtletí se v Česku vyrobilo 831 653 osobních aut, což je jen o 2,9 procenta více než v loňském koronavirovém roce, kdy výroba přes měsíc zcela stála. Ale zároveň o 22 procent méně než v roce 2019.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




