V Británii opět roste počet nakažených covidem-19. Za poslední týden přibylo každý den průměrně 46 tisíc nových případů. To jsou nejvyšší hodnoty od března. Podle odborníků musí vláda začít okamžitě jednat, nebo se nevyhne dalšímu lockdownu. Ta ale místo toho uvolňuje restrikce na hranicích. Zatímco do 24. října platilo, že při vstupu do Anglie museli i očkovaní podstoupit hned dva PCR testy – jeden před příletem a jeden nejpozději dva dny po příletu, nyní se stačí otestovat po příletu domácím antigenním testem. Ostrovní stát se tak snaží obnovit turistický ruch, který kvůli pandemii utržil silnou ránu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se