Fanoušci filmu Sám doma mohou v prosinci přespat v ikonickém domě McCallisterovy rodiny. Dům v Chicagu bude dostupný k pronájmu na jednu noc, a to z 12. na 13. prosince. Pobyt vyjde na 25 dolarů (563 korun), zarezervovat půjde přes Airbnb, a to dnes, v úterý 7. prosince, od osmi hodin večer. Noc v něm může strávit skupinka maximálně čtyř lidí.

Na hosty čeká kevinovské nastražování pastí, nejlepší chicagská pizza či večeře při svíčkách s makarony připravenými v mikrovlnce. A chybět nebude ani živá tarantule. Hosté si na památku odnesou i letošní novinku stavebnice LEGO, ze které si pak ikonický dům mohou složit. 

„Možná si mě nepamatujete jako někoho zrovna vstřícného, ale už jsem vyrostl a rád se s vámi o letošních prázdninách podělím o svůj rodinný dům,“ píše v pozvánce Buzz z kultovního filmu, který je v Airbnb uveden jako hostitel. „Jen se snažte, abyste tentokrát nepustili mou tarantuli,“ dodává starší bratr hlavního hrdiny filmu. Jeho představitel Devin Ratray hosty po příjezdu osobně uvítá.

Disney chce pronájmem domu na Airbnb oslavit vydání remaku filmu Sám doma s názvem Home Sweet Home Alone. Ten je teď dostupný na streamovací platformě Disney+. Diváci ale remake příliš nepřijali. Na ČSFD má film hodnocení 10 procent, což ho řadí mezi 300 nejhorších filmů. Na IMDb má pak 3,6 hvězdiček z deseti.

Dům s popisným číslem 671 na Lincoln Avenue se stal během let navštěvovaným turistickým cílem. Na předměstí Chicaga za ním míří hloučky turistů, kteří se před branou chtějí vyfotit. Dům pochází z roku 1920, při natáčení prvního filmu ho vlastnila rodina Johna a Cynthie Abendshienových. Ti v domě žili i během natáčení, které trvalo zhruba pět měsíců. Jak napsal deník Chicago Tribune, dům majitelé prodali v roce 2012 za téměř 1,6 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 30 milionů korun. Majitelé za něj chtěli původně víc, nenašel se ale žádný zájemce.