Plyn, elektřina, ropa. Co je důvodem toho, že jejich ceny výrazně vzrostly a stávají se sociálním problémem? Jak se vlastně v 21. století energie získává a co tvoří její koncovou cenu? A jakou roli v tom hraje Green Deal, emisní povolenky nebo automobilka Tesla? Kdy lidstvo začalo energie využívat, proč je potřebuje a kdy najdeme nový zdroj? Je boj o energie součástí rozvoje každé společnosti, anebo důvodem jejich rozkladu?

O tom v rámci Neuron Onlinu Clubu, který pořádá nadační fond Neuron, debatují vědci a experti. Diskuse ze účastní Filip Matějka, ekonom a garant vědecké rady NF Neuron, Jakub Rákosník, historik a laureát Ceny Neuron pro mladé vědce, Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost, Tomáš Slanina, chemik a vedoucí skupiny ÚOCHB AV ČR, Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, a Jan Fousek, výkonný ředitel Asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ. 

Záznam debaty můžete sledovat v tomto článku.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist