Společnost E.ON v úterý slavnostně otevře první ultrarychlý dobíjecí hub v síti E.ON Drive, který postavila u obce Sulejovice, u dálnice D8 poblíž Lovosic na klíčovém tahu směrem do Německa. Při této příležitosti společnost E.ON představí plány na další roky v oblasti rozvoje dobíjecí infrastruktury v Česku i v Evropě.

E.ON bude také informovat o spolupráci se společností KIA v oblasti domácího dobíjení. Akce začne 22. února v 11:00 přímo v dobíjecím hubu v Sulejovicích.

Akce se zúčastní Claudia Viohl, CEO společnosti E.ON v ČR, Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie, Sukhjinder Singh, člen vedení společnosti E.ON Drive Infrastructure, a Arnošt Barna, generální ředitel KIA Czech.

V České republice, ale také v rámci Evropy v následujících letech vyroste více než 300 stanovišť ultrarychlého dobíjení v rámci programu Connect-E. Investice se pohybují okolo 100 milionů eur a jen v České republice se bude jednat o 24 míst. E.ON také přiblíží plány mezinárodního roamingu, který je na tyto investice navázán.

Společnost KIA představí nové modely elektrických vozidel, které nasazuje na české silnice společně s dalšími doplňkovými službami pro jejich uživatele.

Návštěvníci budou mít také možnost vyzkoušet elektrická vozidla nejen společnosti KIA, ale i dalších výrobců.