Developer Central Group se rozhodl až do odvolání zastavit nabídku a prodej bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině, uvedla ve čtvrtek firma v tiskové zprávě. Dodala, že uprchlíkům nabízí administrativní komplex v Praze.

Podle zakladatele a šéfa Central Group Dušana Kunovského je odmítnutí agrese důležitější než zisk. „Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresivní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace,“ řekl Kunovský.

Central Group je okamžitě schopný nabídnout komplex tří komerčních budov o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních nebytových prostor ve Vysočanech v Praze 9 přímo u stanice metra. Nyní jsou bývalé prostory Komerční banky volné a okamžitě k dispozici pro zřízení velkého asistenčního centra pro uprchlíky, uvedla firma.

„Tento náš administrativní komplex jsme nyní nabídli k okamžitému využití veřejným institucím i zavedeným nevládním organizacím, které řeší současnou uprchlickou vlnu. Nyní probíhají intenzivní jednání o jeho nejvhodnějším využití. Komplex jsme připraveni poskytnout zcela bezplatně, a navíc dalšími milionovými částkami přispívat na jeho provoz při řešení současné uprchlické krize,“ řekl Kunovský.

Central Group uvedl, že v současné době nemá k dispozici dokončené volné byty, které by pro dočasné ubytování uprchlíků mohl nabídnout. Všech zhruba 600 nabídkových bytů v sedmi lokalitách po Praze je teprve ve stadiu výstavby. Dokončené byty jsou vyprodány a nové se kvůli složitému povolování do nabídky dostávají velmi pomalu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist