Společnost MOL Česká republika, která provozuje síť benzinových pump, ve čtvrtek krátce prodávala na některých čerpacích stanicích benzin Natural 95 za 95,80 koruny za litr a naftu za 104,60 korun za litr. Podle firmy šlo o technické pochybení, za které se na svém webu omluvila. Poškození zákazníci mají firmu kontaktovat. Bližší vyjádření firmy ČTK shání.

Technické pochybení podle MOL nastalo ve čtvrtek mezi 16:30 a 16:45. „Za toto pochybení se všem zákazníkům velice omlouváme! Zároveň tímto vyzýváme zákazníky, kteří byli touto technickou změnou poškozeni, aby se nám ozvali do FB zprávy nebo na e-mail info@molcesko.cz. Nezapomeňte nám poslat foto účtenky a kontaktní telefon. Po obdržení těchto informací Vám zpětně vyplatíme rozdíl oproti správné ceně,“ uvedl MOL na webu.

Na nezvykle vysoké ceny upozorňovali například lidé na sociální síti Facebook, kde se množily fotografie totemů čerpacích stanic v Ostravě s cenami 95,80 za litr benzinu a 104,60 koruny za litr nafty. Na totemu v tu chvíli svítila částka 04,60, jelikož ukazatel ceny je pouze čtyřmístný. Problém zaznamenal i zákazník v Novém Boru na Liberecku, který na sociální síti sdílel účtenku taktéž s cenou 95,80 koruny za litr benzinu. Tankoval v 16:36, tedy v časovém rozpětí, které uvedl sám MOL.

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku od začátku ruské invaze na Ukrajinu výrazně podražují. Litr Naturalu 95 nyní stojí průměrně 47,26 korun, litr nafty 49,31 koruny. V mezidenním srovnání benzin podražil o 62 haléřů, nafta o 28 haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist