Viceprezidenta fotbalového klubu Juventus Pavla Nedvěda i všechny další aktéry v kauze údajného falšování účetnictví zprostil sportovní tribunál viny. Verdikt se týká celkem 59 osob a jedenácti klubů. Informovala o tom Gazzetta dello Sport.

Podle vyšetřovatelů Juventus, Neapol, Janov, Empoli, Parma a další kluby uměle navyšovaly přestupové částky za hráče a vylepšovaly si tím účetnictví kvůli kapitálovým ziskům.

Soud Italské fotbalové federace se ale dnes ztotožnil s argumentem zástupců klubů, podle kterých vyšetřovatelé nejsou kompetentní ke stanovování hodnoty hráčů. Tím podle Gazzetty dello Sport celou kauzu smetl ze stolu. Žalobce se ještě může proti rozhodnutí odvolat.

Pro Nedvěda požadoval zákaz činnosti na osm měsíců. Nejtvrdší tresty hrozily šéfům Juventusu Andreovi Agnellimu a Neapole Aureliu De Laurentiisovi a bývalému sportovnímu řediteli turínského klubu Fabiu Paraticimu. Pro kluby prokuratura žádala vysoké pokuty.

Bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 2003 Nedvěd hrál za Juventus v letech 2001 až 2009. Po skončení kariéry se v klubu posunul do managementu, viceprezidentem je od roku 2015.