Po únorovém zmrazení plateb státu za státní pojištěnce do zdravotního systému přišla teď vláda s návrhem jejich automatického navyšování. Jde o platby zdravotním pojišťovnám, které stát odvádí za studenty, seniory, vězně či rodiče pečující doma o dítě. Příspěvky se budou nově počítat ze základu, který se bude automaticky navyšovat o inflaci a polovinu růstu průměrných mezd.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









