Po únorovém zmrazení plateb státu za státní pojištěnce do zdravotního systému přišla teď vláda s návrhem jejich automatického navyšování. Jde o platby zdravotním pojišťovnám, které stát odvádí za studenty, seniory, vězně či rodiče pečující doma o dítě. Příspěvky se budou nově počítat ze základu, který se bude automaticky navyšovat o inflaci a polovinu růstu průměrných mezd.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se