Jihokorejská společnost Samsung Group investuje v příštích pěti letech 450 bilionů wonů (8,2 bilionu korun) do expanze výroby polovodičů, biofarmacie a technologií příští generace. Investice mají firmě pomoci k dlouhodobému růstu ve strategických oblastech. Oznámila to společnost v úterním prohlášení.

Investice by měla vytvořit 1,07 milionu pracovních míst. Částka je o 30 procent vyšší než Samsung investoval v období pěti let do roku 2021.

Kromě agresivní investice do výroby čipů se Samsung rozhodl k vysokým investicím do biofarmacie, ze které chce udělat tak úspěšné podnikání, jako je jeho čipové. Samsung Electronics je největším výrobcem paměťových čipů na světě.

Bližší podrobnosti k investici firma neuvedla. Pouze oznámila, že 80 procent investic bude realizováno v Koreji. Oznámení také zahrnuje již slíbených 240 bilionů wonů, o kterých informovala firma loni v srpnu.

Samsung však v oznámení neoznačil za svůj budoucí pohon růstu výrobu baterií pro elektromobily. Divize výroby baterií Samsung SDI a automobilka Stellantis mají v úterý oznámit plány na nový závod pro výrobu baterií ve Spojených státech, napsala agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist