V současnosti je i na hlavních železničních koridorech v Česku problém poslat z vlaku aspoň e-mail. Tak špatný je mobilní signál a kvůli němu i kvalita wi-fi ve vlaku. S příchodem 5G internetu by se to podle studie společnosti Grant Thornton mohlo změnit. Česko ale do pokrytí koridorů plánuje investovat z evropských dotací mnohem nižší částku než západní země EU.

Zatímco Česko plánuje v rámci Národního fondu obnovy investovat do zlepšení mobilní telekomunikační infrastruktury na železničních koridorech částku okolo 14 milionů eur (přes 340 milionů korun), Španělsko investuje do podobných projektů přes 160 milionů eur (skoro čtyři miliardy korun), Itálie či Německo dokonce více než dvě miliardy eur (téměř 50 miliard korun).

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se