Karel Komárek spolu s legendárním pilotem Davidem Coulthardem spouští iniciativu >= More than Equal, která má za cíl najít talentovanou motoristickou závodnici a pomoci jí stát se historicky první šampionkou formule 1.

Ve více než sedmdesátileté historii F1 startovalo celkem 766 závodníků a jen pět závodnic. Pouze dvě z nich se kvalifikovaly a v závodě startovaly. U sportu, který byl sice vždy ženám otevřený, to v praxi znamená 99,8procentní dominanci mužského pohlaví na trati.

„Ze svých zkušeností v podnikání vím, že pro dosažení genderové rovnosti je třeba dělat mnohem víc. More than Equal je odvážný, ale realizovatelný projekt, který pomůže ukázat, jak velký potenciál v ženách dříme. A přispěje k tomu, že jej naplní nejen ve sportu, ale i v byznysu a společnosti celkově,“ prohlásil Komárek.

Nezisková iniciativa, která startuje tento víkend v rámci Velké ceny Velké Británie v Silverstonu, si klade za cíl porozumět překážkám, které brání ženám se více prosazovat v seriálu formule 1, a hlavně tyto překážky minimalizovat. Součástí aktivity More than Equal, která sdružuje vyhledávače talentů, fitness kouče, psychology, výživové poradce i trenéry, bude podle Coulthardova vyjádření i zajištění lepšího skautingu talentovaných závodnic i jejich výraznější materiální a trenérská podpora na začátku kariéry.

Klíčovým partnerem More than Equal je společnost Hintsa Performance, globální lídr v koučingu zaměřeném na maximalizaci výkonnosti a sportovního potenciálu. Společnost uvádí, že jí podporovaní jezdci vyhráli ve formuli 1 celkem 16 titulů.

„Vždy jsem byl přesvědčen, že má sestra Lynsay Jacksonová byla větší přírodní talent na závodění než já,” řekl Coulthard, třináctinásobný vítěz Grand Prix formule 1. „Zásadní rozdíl mezi námi byl, že já dostal podporu se jako závodník rozvíjet, zatímco ona ne. Každý talent je nutné podchytit a podpořit v útlém věku a mojí ambicí je, aby každá další ‚Lynsay‘, která se objeví, měla stejné podmínky prorazit a vítězit ve formuli 1 jako muži.“

Coulthard, který je blízkým přítelem Pavla Turka, experta na F1, spoluzakladatele start-upu Automobilist a hlavního brand manažera Komárkovy skupiny KKCG, bude spolu s českým miliardářem ve správní radě iniciativy. Částku, kterou oba do projektu investují, nezveřejnili.