Německá skupina Lufthansa plánuje kvůli nedostatku personálu zrušit ve vybraných dnech příštího týdne kolem pětiny odletů z Frankfurtu nad Mohanem a z Mnichova. S odvoláním na tiskového mluvčího letecké společnosti o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Podle agentury Reuters půjde o vnitrostátní a evropské lety.

Cílem rušení letů je zajistit stabilní letový řád. Přesný počet letů zatím nebyl podle mluvčího stanoven.

Lufthansa v červnu zrušila celkem 3100 letů. To podle mluvčího společnosti odpovídá zhruba čtyřem procentům kapacity největších evropských aerolinek v tomto období.

Letecké odvětví se po pandemii covidu-19 potýká s nedostatkem personálu. Snížené platy a nepříznivé pracovní podmínky odrazují nové zaměstnance, uvádí odbory. Jednasedmdesátiletý předseda dozorčí rady Lufthansy Karl-Ludwig Kley přiznal, že tyto problémy jsou nejhorší za celou jeho kariéru.

Ve snaze zeštíhlit svůj letový plán a dát znovu do pořádku své služby aerolinky minulý týden uvedly, že v červenci budou nabízet pouze místa v nejdražší rezervační třídě. Po tomto kroku se zvýšila cena i těch nejlevnějších zpátečních letů mezi Londýnem a Frankfurtem nad Mohanem zhruba na 1000 eur (přes 24 700 Kč). Na svém webu Lufthansa píše o nejlevnější rezervaci na let z Londýna do Frankfurtu na srpen 2022 od 98 liber (2870 Kč). Tato varianta ale není dostupná.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist