Po týdnech čekání zveřejnilo ministerstvo průmyslu konečně další detaily k tomu, jak bude probíhat pomoc domácnostem s extrémně drahými energiemi v rámci tzv. úsporného tarifu. Jak již uniklo na veřejnost dříve, v letošním roce by to mělo být zhruba deset miliard korun, v následujícím okolo 30 miliard. Jednu věc ale návrh usnesení vlády, který se objevil v systému elektronické knihovny legislativního procesu eKlep, nepřinesl: tedy informace, kolik přesně dostane každá domácnost.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se