Blížící se embargo na dovoz ruské ropy do Evropské unie, které začne platit 5. prosince, rozhoupalo německou vládu k zásahu proti tamní pobočce ruského státního koncernu Rosněfť. Ten řídí člen užší elity Kremlu Igor Sečin. Na základě zákona o energetické bezpečnosti převzala majetek pobočky do správy Spolková agentura pro sítě, která je v zemi státním „superregulátorem“. Zatím na šest měsíců.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









