Blížící se embargo na dovoz ruské ropy do Evropské unie, které začne platit 5. prosince, rozhoupalo německou vládu k zásahu proti tamní pobočce ruského státního koncernu Rosněfť. Ten řídí člen užší elity Kremlu Igor Sečin. Na základě zákona o energetické bezpečnosti převzala majetek pobočky do správy Spolková agentura pro sítě, která je v zemi státním „superregulátorem“. Zatím na šest měsíců.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se