Platby za plyn a elektřinu budou mít pravděpodobně už od října či listopadu omezenou výši. Vláda ve sněmovně po dlouhé debatě zejména opozičních poslanců prosadila takzvané zastropování cen. Počítá s tím, že cenu za silovou elektřinu omezí vydaným nařízením na šest korun za jednu kilowatthodinu, u plynu to budou tři koruny. U elektřiny by tak celková cena za kilowatthodinu mohla být sedm až devět korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









