Platby za plyn a elektřinu budou mít pravděpodobně už od října či listopadu omezenou výši. Vláda ve sněmovně po dlouhé debatě zejména opozičních poslanců prosadila takzvané zastropování cen. Počítá s tím, že cenu za silovou elektřinu omezí vydaným nařízením na šest korun za jednu kilowatthodinu, u plynu to budou tři koruny. U elektřiny by tak celková cena za kilowatthodinu mohla být sedm až devět korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se